Wednesday, 4 May 2016

Leidsin internetist Postimehe 16.08.2014 a avaldatud artikli, mis kirjutab maailmakuulsatest inimestest, kes on põdenud depressiooni. Selle artikli materjal on võetud terviseportaalist Healthmeup.com.
See näitab selgelt, et me ei oska iial ette kujutada, mis teiste inimeste sees toimub. Inimesi ei saa hinnata neile peale vaadates ja mured ning haigused ei küsi oled sa rikas, vaene, kuulus või mitte...
Kindlasti on meie kõigi tutvusringkonnas inimesi, kes kannatavad depressiooni all ja meil pole sellest absoluutselt mitte mingit aimu. Paljude depressioonihaigete jaoks on see tavaline, et nad tõmbavad ette maski, millega on nad ühiskonnale ja ka endale vastuvõetavad.

Angelina Jolie
Vaadates imekaunist Angelina Jolie'd, kellel paistab justkui kõik olemas olevat, ei tule selle pealegi, et naisel on olnud probleeme vaimse tervisega. Jolie on depressiooni põdenud lausa mitmel korral: ta pistis rinda sügava masendusega juba teismelisena ning koges seda uuesti 2007. aastal, kui suri tema ema. Jolie on intervjuudes öelnud järgmist: «Tundus, nagu ma läheksin väga pimedasse paika ja ma polnud võimeline hommikul voodist tõusma, seega ma otsisin endale tegevust, mis sunniks mind aktiivsem olema.»
Robin Williams
Williams on tuntud tänu mitmetele rollidele komöödiafilmides, kuid pole mingi saladus, et mees võitles mitu aastat depressiooniga. Lisaks depressioonile oli mehel probleeme ka alkoholi tarbimisega. Paljude jaoks tuli üllatusena see, kuidas üks niivõrd naljakas mees võis olla nii sügavas depressioonis, et otsustas endalt elu võtta.
Owen Wilson
Ilmselt teavad paljud Owen Wilsonit komöödiafilmides, aga kas olete kuulnud ka seda, et 2007. aastal üritas Wilson enesetappu sooritada? Mees põdes sel ajal depressiooni ja tal oli probleeme alkoholi ning narkootikumide tarbimisega.
Heath Ledger
Heath Ledger võitles pikka aega unetuse ja depressiooniga. 2008. aastal võttis mees kogemata liiga suure koguse unerohtu ja suri.
Printsess Diana
Mitmed allikad on väitnud, et printsess Dianal oli elu jooksul mitu raskemat faasi. Naine tundis suurt üksindust ja depressiooni. Väidetavalt oli tal ka sünnitusjärgne depressioon ja söömishäire.
Lady Gaga
Lady Gaga on tuntud uhkete show'de ja dramaatiliste kostüümide poolest, kuid paljud ei tea, et naine võitleb sageli üksinduse ja depressiooniga. Lady Gaga on mitmetes intervjuudes tunnistanud, et ta muutub aeg-ajalt ilma põhjuseta kurvaks ja depressiivseks.
Ellen DeGeneres
1997. aastal, kui Ellen tuli kapist välja, toimus ka tema karjääris oluline langus. See tekitas naises depressiooni. «Kui ma kõndisid stuudiost välja pärast viite aastat, mil olin kõvasti töötanud ja teadsin, et mind koheldi niivõrd lugupidamatult vaid seetõttu, et ma olin lesbi, langesin väga sügavasse depressiooni,» ütles Ellen ühes intervjuus.
Matthew Perry
Samal ajal, kui Perry mängis seriaalis «Sõbrad» omapärase huumorisoonega Chandler Bingi, põdes mees tegelikult depressiooni ning tal oli pikka aega probleeme alkoholi ja retseptiravimite kuritarvitamisega.
Catherine Zeta-Jones
2011. aastal diagnoositi Catherine Zeta-Jonesil bipolaarne häire, mis on üks maniakaal-depressiooni vorme. Naine hakkas oma haigusega võitlema ja rääkis sellest ka avalikult, et tõsta inimeste teadlikkust selle haiguse osas.
J. K. Rowling
Enne populaarsete Harry Potteri raamatute kirjutamist, põdes Rowling depressiooni. Naine on rääkinud, et depressioon kimbutas teda 20. eluaastates pärast seda, kui ta oli oma esimesest abikaasast lahku läinud.

No comments:

Post a Comment

Aitäh!